O NÁS

První krůčky

Ahoj, já jsem Jakub a náš příběh začal již před 12ti lety. Po neúspěšném pokusu na stavební průmyslovce v Ústí nad Labem jsem poprvé nastoupil na uměleckou střední školu SSUPŠ Zámeček v Plzni a poznal mého současného parťáka Marcela. Snad už v první vteřině jsme si s Marcelem padli do oka a věděli, že tohle přátelství jen tak neskončí. Během studia jsme jako naivní mladí umělci neustále tvořili, já jako fotograf a Marcel dělal grafiku. Neskutečně jsme si v našem společném pohledu na umění sedli a vznikali tak samé super věci. Po škole se naše cesty na nějaký čas rozdělily, každý si šel za svým snem a sbíral cenné zkušenosti nejen ve svém oboru.

Zrození Nouly toys

Po dlouhých 8 letech mě práce fotografa již přestala zcela naplňovat. Když jsem foťák nakonec „pověsil na hřebík” a zůstal bez práce, s manželkou jsme přemýšleli kam směřovat naši společnou energii. Janča (žena má jediná) za mnou přišla se skvělým nápadem: „Budeme dělat vzdělávací dřevěné hračky”. Při průzkumu trhu jsme zjistili, že nikdo nevyrábí přesně to co si představujeme a tak se zrodil náš plán. Okamžitě mi v hlavě proběhlo: „To nemůžeme zvládnout sami, volám Marcelovi”. Ten z toho byl nadšený a jelikož jeho partnerka Terezka pracuje jako učitelka na základní škole, oba dva se do nápadu okamžitě zamilovali a stali se velmi důležitými členy - a tak vznikl NOULY team, který do toho dupnul!

Filozofie firmy

Ponořili jsme se do knih od osobností jako např. Maria Montessori, PaedDr. Helena Hazuková nebo doc. PaedDr. Hana Váňová CSc. Ihned začaly vznikat desítky nápadů, jak dětem usnadnit získávání základních znalostí a dovedností, které jsou tolik důležité pro jejich další vývoj. Od myšlenek a vizí se okamžitě přešlo k vývoji, navrhování a realizaci prvních produktů, kde jsme mohli plně využít naše dlouholeté zkušenosti napříč kreativními i technickými obory. 

web_piktogramy-01 Česká výroba

Když jsme začali řešit výrobu prvních produktů, jednoznačně jsme se shodli: „Všechno se bude vyrábět v Čechách”. Nastalo plánování, hledání, volání a výběr vhodných dodavatelů materiálů a komponentů. Cesta to byla trnitá, ale jsme rádi, že nakonec můžeme spolupracovat s řadou skvělých a šikovných lidí, kteří s námi sdílí stejný názor.

web_piktogramy-02 Myslíme na přírodu

Všechny materiály jsou ekologické, nezatěžující přírodu. Na produktech používáme jen zdravotně nezávadné barvy a laky, které jsou opatřeny atestem na dětské hračky a atestem pro přímý styk s potravinami. U našich produktů také naleznete přírodní látky ze 100% bavlny, viskózy nebo lnu.

web_piktogramy-03 Neplastujeme

Netvrdíme, že plast jde z lidského života úplně odstranit, ale rozhodně se na jeho nadužívání, které panuje všude kolem nás, nechceme podílet. Proto u našich dřevěných výrobků plast nenajdete, ani u obalového materiálu a ani jinde. Příroda si to přeci zaslouží.

web_piktogramy-04 Splňujeme normy

Další důležitou součástí návrhu každého produktu a jeho následné výroby je pro nás bezpečnost dítěte. Proto všechny naše produkty vyrábíme v souladu s normami Evropské Unie o bezpečnosti hraček EN 71-1.